Harcerski Ośrodek Wodny Harcerski Ośrodek Wodny

baner lewy opp

Informator 2024

baner lewy treminy egzaminow

baner lewy egzamin

Co w szkutni szumi...

Ósme warsztaty

szkutniaI to już koniec - ostatnie warsztaty; przynajmniej na razie. Kto nie znalazł czasu niech żałuje i się wstydzi. Bo np. Krzyś Peroń, gdy dowiedział się że to ostatnie warsztaty wsiadł w samochód, przyjechał i wniósł wymierny wkład w naszą pracę. Osoby, które jeździły, na pewno nie uważają tego czasu za stracony.

Czytaj dalej

Szóste warsztaty

szkutniaKolejne warsztatowe zmagania za nami! I znów powróciliśmy do "podziemi" znaczy się do szkutni. Tym razem trzeba było się ubrudzić. Jedna ekipa zajmowała się zeszlifowaniem starego lakieru z pokładu Southa, druga szlifowała nowe deski do namiotowych łóżek, Radek zajął się przygotowaniem do lakierowania płetw mieczowych od Omeg no a dwie szczęściary - Karolina i Magda dostały czystą robotę w mesie tzn praca przy zakańczaniu lin.

Czytaj dalej

Piąte warsztaty

szkutniaSobotnie warsztaty były warsztatami "żaglowymi". Nasz skromny zespół instruktorski dokonał pełnego przeglądu żagli do Omeg i Polarisów. Aż dziw bierze jak można pływać na takich żaglach jakie odkryliśmy w magazynie.

Pewnie winny jest Komendant że nie pilnuje tematu. Ogłaszam przetarg na kupno dodatkowych kilku par oczu. Nie dziwi mnie fakt urywania knag fałowych jeśli liki przednie w grotach są w takim stopniu pomarszczone. A przecież wystarczy na początku SWOJEGO turnusu dokładnie przejrzeć ten żagiel, przeciąć blokadę likliny, naciągnąć i zszyć ponownie.

Czytaj dalej

Czwarte warsztaty

szkutniaTo już czwarte z kolei warsztaty. Jak dotąd uczestnicy dopisują - no bo kto by odpuścił sobie tak dobrą okazję do spotkania z dobrymi znajomymi i popracowania na rzecz kochanego ośrodka? Tym razem wyszliśmy z podziemi tzn. ze szkutni i zajęliśmy się na mesie czystszą robotą tzn renowacją i wymianą olinowania ruchomego jachtów.

Czytaj dalej

Trzecie warsztaty

szkutniaW dniu 24 stycznia odbyły się kolejne warsztaty szkutnicze. Warsztatami kierował Dh Bartek Bekiersz.

"Bora" po kapitalnym remoncie, odnowiona i odświeżona trafiła już do hangaru i czeka na początek sezonu żeglarskiego. Jak było do przewidzenia bardzo dużo pracy wymaga "nowy" EAST.

Czytaj dalej

Więcej artykułów…

  • 1
  • 2