Harcerski Ośrodek Wodny Harcerski Ośrodek Wodny

baner lewy opp

Informator 2024

baner lewy treminy egzaminow

baner lewy egzamin

Piąte warsztaty

szkutniaSobotnie warsztaty były warsztatami "żaglowymi". Nasz skromny zespół instruktorski dokonał pełnego przeglądu żagli do Omeg i Polarisów. Aż dziw bierze jak można pływać na takich żaglach jakie odkryliśmy w magazynie.

Pewnie winny jest Komendant że nie pilnuje tematu. Ogłaszam przetarg na kupno dodatkowych kilku par oczu. Nie dziwi mnie fakt urywania knag fałowych jeśli liki przednie w grotach są w takim stopniu pomarszczone. A przecież wystarczy na początku SWOJEGO turnusu dokładnie przejrzeć ten żagiel, przeciąć blokadę likliny, naciągnąć i zszyć ponownie.

Wysiłek niewielki i nie ma problemu z urwanymi od masztu knagami. Nie chciałbym zabierać głosu w sprawie poszanowania wielu tysięcy złotych ale przychodzi czas kryzysu i nie stać nas będzie na nowe żagle. A cóż to za sprzęt pływający bez motorów.

Żeglarstwo ma to do siebie - przynajmniej miało w dżentelmeńskich czasach, że ludzie traktowali swój sprzęt pływający z sercem. Pozdrawiam wszystkich tych którym idea warsztatów jest obca. Proszę nie pisać różnych wiadomości elektronicznych o swojej niemocy. My i tak to ze skromnym zespołem zrobimy.